РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

/Files/images/unnamed.jpg

Школярі нашого закладу навчаються із використанням дистанційних технологій. Кожен з учнів користується онлайн інструментами, які допомагають з пошуками нової інформації. Тому кожен вчитель, батько та учень має не забувати певні вимоги та рекомендації щодо роботи з ТЗН (технічні засоби навчання).

1. Кімнати, призначені для роботи з комп’ютером, повинні мати природне освітлення. Орієнтація вікон повинна бути на північ або північний схід, вікна повинні мати жалюзі, які можна регулювати, або штори.

2. Не допускається пряме попадання на екран відеомонітора прямих та/або відбитих променів природного та штучного освітлення.

3. Екран відеомонітора персонального комп'ютера рекомендовано розміщувати на відстані 40-80 см від очей користувача.

4. Робочий стілець має бути підйомно-поворотним, регульованим за висотою, з кутом нахилу сидіння та спинки. Поверхня сидіння має бути плоскою, передній край - заокругленим.

5. Тривалість роботи дітей за ТНЗ впродовж уроку має бути за певним часом (згідно Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти):

Для учнів 1-х класів – не більше 10 хвилин;

Для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;

Для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;

Для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;

Для учнів 10-11 класів – до 30 хвилин

6. Не забувайте моргати, коли тривалий час працюєте за комп’ютером. Моргайте кожні 5 секунд, якщо відчули, що очі перенапружені. Це сприяє зволоженню рогівки.

7. З метою профілактики порушень постави та зору, не рекомендується під час навчання використовувати ноутбуки і планшети.

8. Після занять із застосуванням ТЗН потрібно провести вправи рухової активності та гімнастику для очей.

КОМПЛЕКС ВПРАВ ГІМНАСТИКИ ДЛЯ ОЧЕЙ.

1. Швидко покліпати очима, закрити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5-ти. Вправу повторити 4-5 разів.

2. Міцно зажмурити очі, рахуючи до 3-х, відкрити очі та подивитися вдалечінь, рахуючи до 5-ти. Вправу повторити 4-5 разів.

3. Витягнути праву руку вперед і стежити очима, не повертаючи голови, за повільними рухами вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вгору і вниз. Вправу повторити 4-5 разів.

4. Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок до 4-х, потім перенести погляд вдалечінь на рахунок до 6-ти. Вправу повторити 4-5 разів.

5. Проводити по 3-4 кругових рухи очима в праву сторону, стільки ж у ліву. Розслабити очні м'язи, подивитися вдалечінь – рахуючи до 6-ти. Вправу повторити 1-2 рази.

Кiлькiсть переглядiв: 256

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.